2017 ASA Winter Champs - 8/09/2017 to 10/09/2017
Results
Event 95 Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Mt Eden Swimming
16
1
Ikko Shibuya
58.49
20
57.17
Coast Swimming Club
15
2
Jonathan Selman
1:00.94
17
1:00.19
North Shore Swimming Club
15
3
Blair Helms
1:01.77
16
1:02.78
United Swimming Club
15
4
Zahar Tate
1:02.68
15
1:03.09
Coast Swimming Club
16
5
Thomas Morriss
1:05.43
14
1:02.56
Coast Swimming Club
16
6
Callum Stinson
1:05.68
13
1:06.41
North Shore Swimming Club
15
7
Jae Um
1:05.84
12
1:04.82
North Shore Swimming Club
15
8
Samuel Lee
1:05.95
11
1:06.80
Mt Eden Swimming
15
9
Laurence Wang
1:06.40
9
1:05.77
Mt Eden Swimming
16
10
Travis Hassell
1:07.17
7
1:03.40
Mt Eden Swimming
16
11
Samuel Charles
1:07.56
6
1:08.87
Mt Wellington Swimming
15
12
Sasha Nefiodov
1:08.32
5
1:05.43
Mt Eden Swimming
16
13
Hoani Hakiwai
1:11.32
4
1:09.21
Event 95 Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
North Shore Swimming Club
20
1
Wilrich Coetzee
55.30
20
52.82
North Shore Swimming Club
22
2
Corneille Coetzee
56.07
17
53.85
Coast Swimming Club
21
3
David Van Der Star
56.85
16
54.37
Coast Swimming Club
19
4
Josh McCormack-Goeth
57.23
15
56.75
United Swimming Club
17
5
Owen Chen
58.60
14
59.31
United Swimming Club
19
6
Jason Smeets
58.72
13
57.30
North Shore Swimming Club
17
7
Joshua Lee
58.80
12
57.91
Mt Wellington Swimming
17
8
Isaiah Gepiga
1:00.30
11
1:00.78
Te Awamutu Swim Club
18
9
Maxwell Stubbs
1:01.45
9
58.02
Te Awamutu Swim Club
17
10
Shay Dickson
1:02.07
7
1:02.79
Mt Wellington Swimming
18
11
Masatsugu Takaki
1:02.64
6
1:02.06
Coast Swimming Club
17
12
Tiernan Keane
1:02.69
5
1:02.57
Papakura Swimming Club
19
13
Jason Southcombe
1:03.48
4
1:03.98
Coast Swimming Club
44
14
Nick Salmon
1:03.68
3
1:07.40
Kowhai Swimming Club
17
15
Laurens Bubbert
1:03.75
2
1:03.69
Coast Swimming Club
18
16
Teegan J Farr Farr
1:03.88
1
1:05.72
Waterhole Swimming
17
17
Sebastien Priscott
1:04.26
1:03.36
Mt Eden Swimming
19
18
John Ashcroft
1:04.31
1:04.04
Mt. Albert Grammar
17
19
Pavel Pyatakov
1:05.40
1:08.78
Waterhole Swimming
18
20
Jackson Dawson
1:05.60
1:04.16
Tbss Central City Swimmming
18
21
Reuben Curtin-Symes
1:07.80
1:08.19