MTE L1 - 29 July 2017 SC - 29/07/2017
Please Note: HEAT TIMES ARE APPROXMATE
Results
Event 20 Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Howick Pakuranga
11
1
Oosthuizen, Miandi
1:14.14
1:15.83
Coast Swimming Club
11
2
Sadler, Mia
1:20.46
1:21.41
North Shore Swimming Club
11
3
Martin, Savannah-Eve
1:23.30
1:24.30
Event 20 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
United Swimming Club
12
1
Baik, Grace
1:13.48
1:18.84
North Shore Swimming Club
12
2
Van Rooyen, Mehane
1:13.59
1:13.03
Waterhole Swimming
12
3
Deshwal, Aakriti
1:16.42
1:16.47
United Swimming Club
12
4
Williams, Alice
1:19.24
1:19.57
Event 20 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
United Swimming Club
13
1
Crosbie, Aimee
1:09.92
1:08.42
United Swimming Club
13
2
Ancell, Edie
1:13.74
1:16.92
North Shore Swimming Club
13
3
Bester, Sian
1:14.03
1:15.41
Tbss Central City Swimmming
13
4
Huang, Priscilla
1:15.89
1:18.16
Coast Swimming Club
13
5
Tiakia, Jonine
1:15.93
1:18.02
Tbss Central City Swimmming
13
6
Marsh, Isla
1:17.83
1:19.37
Tbss Central City Swimmming
13
7
Sinclair, Carin
1:18.90
1:21.24
Event 20 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Coast Swimming Club
14
1
Freesir-Wetzell, Jelani
1:11.09
1:12.14
United Swimming Club
14
2
Tattersfield, Chloe
1:15.12
1:19.40
Rnzaf Base Swimming
14
3
Enderby, Claudia
1:16.11
1:29.97
Coast Swimming Club
14
4
Theron, Kate
1:16.72
1:20.93
Mt Wellington Swimming
14
5
Reynolds, Natasha
1:17.91
1:20.44
United Swimming Club
14
6
Warner, Terri
1:18.27
1:23.08
Event 20 Girls 15 Year Olds 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
North Shore Swimming Club
15
1
Nel, Mine'
1:09.62
1:07.12
Tbss Central City Swimmming
15
2
Kelly, Sinead
1:11.72
1:09.57
Coast Swimming Club
15
3
Boot, Mia
1:13.68
1:29.28
United Swimming Club
15
4
Joblin, Charlotte
1:13.94
1:14.36
United Swimming Club
15
5
Wai, Hannah
1:16.99
1:14.28
North Shore Swimming Club
15
6
Turley-Baker, Eloise
1:17.40
1:18.13
North Shore Swimming Club
15
7
Bester, Cayleen
1:21.73
1:19.21
Mt Eden Swimming
15
8
McLoughlin, Eve
1:22.00
1:18.99
Event 20 Girls 16 & Over 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
United Swimming Club
17
1
Eastwood, Ellie
1:09.14
1:13.17
Parnell Swimming
16
2
Rodgers, Imogen
1:09.96
1:08.56
Zenith Asc
22
3
Gillespie, Stefannie
1:11.30
1:13.23
Howick Pakuranga
16
4
Harris, Phoebe
1:11.70
1:13.50
United Swimming Club
16
5
Poingdestre, Maddie
1:12.76
1:13.27
Roskill Swimming Club
16
6
Martin, Samantha
1:13.52
1:11.58
Parnell Swimming
16
7
Brooks, Emma
1:13.82
1:10.17
North Shore Swimming Club
16
8
Miehlbradt, Katrina
1:17.41
1:17.47
MTE L1 - 29 July 2017 SC - 29/07/2017
Please Note: HEAT TIMES ARE APPROXMATE
Results
(Event 20 Girls 16 & Over 100 SC Meter IM)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Roskill Swimming Club
18
9
Hefford, Jessica
1:17.91
1:13.49