Roskill Level 1 & 2 meet - 12/02/2017
Results
Event 6 Girls 11 & Under 100 LC Meter Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Parnell Swimming
10
1
Campion, Alexandra
1:20.59
20
1:20.15
Tbss Central City Swimmming
11
2
Peebles, Liv
1:21.77
17
1:23.29
Coast Swimming Club
11
3
Sadler, Mia
1:22.27
16
1:21.81
United Swimming Club
11
4
Dennis, Bridget
1:25.06
15
1:23.44
United Swimming Club
11
5
Wohlfarth, Safra
1:25.37
14
1:24.38
Coast Swimming Club
10
6
Middleton, Millie
1:26.78
13
1:26.64
Parnell Swimming
10
7
Gibson, Isabelle
1:27.23
12
1:28.60
United Swimming Club
11
8
Henson, Hannah
1:28.25
11
1:30.09
Coast Swimming Club
11
9
Spilling, Keira
1:29.53
9
NT
Kings Swim Club
8
10
Robb, Scarlett
1:30.92
7
1:28.97
Tbss Central City Swimmming
10
11
Bray, Amelia
1:31.04
6
1:30.86
Kowhai Swimming Club
11
12
Bravenboer, Ava
1:31.72
5
1:27.02
Parnell Swimming
11
13
Gilbert, Grace
1:34.12
4
NT
Mt Wellington Swimming
11
14
Cavanagh-Briggs, Poppy
1:35.54
3
1:33.56
United Swimming Club
10
15
Young, Charlotte
1:38.93
2
1:35.39
Mt Eden Swimming
10
16
Chapman, Emily
1:39.23
1
1:38.09
Mt Wellington Swimming
11
17
Topia, Deyna
1:40.64
1:40.00
Kings Swim Club
10
18
Gleeson, Lucy
1:41.00
1:38.78
Event 6 Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Parnell Swimming
12
1
Campion, Isabella
1:14.80
20
1:14.59
Parnell Swimming
12
*2
Gilleece, Emma
1:15.64
16
.
50
1:13.65
United Swimming Club
12
*2
Welsh, Jesse
1:15.64
16
.
50
1:15.86
Tbss Central City Swimmming
12
4
Whineray, Tess
1:16.29
15
1:17.51
Roskill Swimming Club
12
5
Brown, Kaiya
1:17.06
14
1:16.40
United Swimming Club
12
6
Williams, Alice
1:20.48
13
1:20.99
United Swimming Club
12
7
Rapley, Chantal
1:21.46
12
1:20.94
Parnell Swimming
12
8
Gibson, Olivia
1:21.72
11
1:21.31
Parnell Swimming
12
9
Colyer, Eva
1:24.97
9
1:26.95
Kings Swim Club
12
10
Partigliani, Lucia
1:27.22
7
1:20.88
Coast Swimming Club
12
11
Leith-McKinley, Cheyenne
1:28.95
6
1:27.76
Coast Swimming Club
12
12
Bickers, Amy
1:30.44
5
1:33.55
Roskill Swimming Club
12
13
Rahimi, Donia
1:30.87
4
1:40.11
Parnell Swimming
12
14
Stewart, Zara
1:32.28
3
1:34.87
United Swimming Club
12
15
Johnson, Sydnie
1:32.34
2
1:28.06
United Swimming Club
12
16
Cleland, Cate
1:33.41
1
NT
United Swimming Club
12
17
Harrison, Esme
1:34.00
NT
Mt Wellington Swimming
12
---
Bird, Renee
DQ
1:36.22
Event 6 Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
United Swimming Club
13
1
Wilby, Amelia
1:13.93
20
1:14.04
United Swimming Club
13
2
Crosbie, Aimee
1:14.00
17
1:15.72
North Shore Swimming Club
13
3
Jenkins, Tegan
1:15.15
16
1:17.51
United Swimming Club
13
4
Sait, Anne
1:15.53
15
1:16.77
North Shore Swimming Club
13
5
Chapman, Arabella
1:16.11
14
1:16.29
Coast Swimming Club
13
6
Banks, Taryn
1:16.53
13
1:14.13
Papatoetoe Swimming Club
13
7
Iosefa, Hannah
1:18.15
12
1:18.88
Roskill Swimming Club
13
8
Pahi-Samuels, Vienna
1:19.33
11
1:18.10
United Swimming Club
13
9
Wallis-Lewis, Letisha
1:20.28
9
1:18.45
Roskill Level 1 & 2 meet - 12/02/2017
Results
(Event 6 Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Kowhai Swimming Club
13
10
Ewing, Rosa
1:22.71
7
1:23.80
Howick Pakuranga
13
11
Huang, Bonnie
1:22.92
6
1:22.07
Pukekohe Swimming Club
13
12
Kaio, Molly
1:23.21
5
1:24.42
Tbss Central City Swimmming
13
13
Anderson, Hannah
1:25.08
4
1:25.41
Pukekohe Swimming Club
13
14
Dodd, Sarah
1:26.30
3
1:26.73
United Swimming Club
13
15
Pasquill, Emma
1:27.38
2
1:33.00
North Shore Swimming Club
13
16
Chemleva, Eva
1:30.06
1
1:34.85
Coast Swimming Club
13
---
Reid-Akehurst, Georgia
NS
1:28.36
Event 6 Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
United Swimming Club
14
1
Murray, Alley
1:12.52
20
1:10.18
Coast Swimming Club
14
2
Su'a, Lyric
1:12.58
17
1:13.43
Parnell Swimming
14
3
Avis, Claudia
1:13.39
16
1:12.90
Fulton Amateur Swimming Team
14
4
O'Mara, Erin
1:13.45
15
1:16.64
Parnell Swimming
14
5
Brooks, Sarah
1:14.23
14
1:15.36
United Swimming Club
14
6
Tattersfield, Chloe
1:14.33
13
1:21.30
Coast Swimming Club
14
7
Sutherland, Emma
1:16.03
12
1:15.51
Tbss Central City Swimmming
14
8
Cameron, Emily
1:16.51
11
1:16.45
Tbss Central City Swimmming
14
9
Swney, India
1:16.97
9
1:13.37
Tbss Central City Swimmming
14
10
Dawson, Zoe
1:17.12
7
1:21.11
Fulton Amateur Swimming Team
14
11
Dally, Shontelle
1:19.03
6
1:18.92
Rnzaf Base Swimming
14
12
Enderby, Claudia
1:19.88
5
1:21.45
United Swimming Club
14
13
Mercer, Hannah
1:21.07
4
1:21.50
Howick Pakuranga
14
14
Gibson, Jessica
1:22.53
3
1:19.27
Waterhole Swimming
14
15
Rahman, Isra
1:22.69
2
1:28.21
Event 6 Women 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
United Swimming Club
15
1
Galloway, Gina
1:05.19
20
1:04.18
Parnell Swimming
15
2
Rodgers, Imogen
1:06.90
17
1:03.99
Tbss Central City Swimmming
15
3
Williams, Eva
1:13.23
16
1:10.23
North Shore Swimming Club
15
4
Halili, Gabriela
1:13.30
15
1:12.89
Howick Pakuranga
15
5
Hosking, Renee
1:13.68
14
1:13.08
Tbss Central City Swimmming
15
6
Gyde, Taylor
1:19.03
13
1:15.61
Howick Pakuranga
15
7
Neiufi, Tupou
1:19.35
12
1:14.94
Roskill Swimming Club
15
8
Croad, Caitlyn
1:21.72
11
1:17.84
Event 6 Women 16 & Over 100 LC Meter Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
United Swimming Club
17
1
Fa'amausili, Gabrielle
1:04.66
20
1:00.74
United Swimming Club
16
2
Alexander, Kyla
1:08.11
17
1:05.40
United Swimming Club
17
3
Smolcic, Rebecca
1:08.78
16
1:08.33
United Swimming Club
16
4
Miln, Summer
1:12.25
15
1:09.29
North Shore Swimming Club
16
5
Clement, Georgia
1:15.57
14
1:19.79
North Shore Swimming Club
16
6
Palmer, Rachel
1:15.62
13
1:12.12
Roskill Swimming Club
17
7
Hefford, Jessica
1:18.00
12
1:18.87