Anthony Mosse Classic 2017 - 20/01/2017 to 22/01/2017
Results
Event 50 Girls 9 & Under 100 LC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
North Shore Swimming Club
9
1
Eileena Bao
1:19.00
20
1:18.45
Coast Swim Club
9
2
Jasmine Lyles
1:21.96
17
1:25.17
Kings Swim Club
8
3
Scarlett Robb
1:22.38
16
1:22.34
Mt Wellington Swimming
9
4
Edith Li
1:22.50
15
1:21.65
Coast Swim Club
9
5
Lily Humphreys
1:27.36
14
1:26.01
Mt Wellington Swimming
8
6
Alyssa Wangford
1:30.13
13
1:27.67
Swimland Swim Club-VI
9
7
Anita Weber (V)
1:30.94
12
1:33.88
Parnell Swimming
9
8
Mia Kelliher
1:31.81
11
1:29.33
Coast Swim Club
9
9
Hayley Middleton
1:37.67
9
1:37.28
Kowhai Swimming Club
9
10
Annika Bayer
1:38.20
7
1:37.01
Mt Wellington Swimming
9
11
Alexi Hyland
1:38.23
6
1:38.54
Mt. Albert Grammar
9
12
Annabelle Gasparich
1:39.94
5
1:44.59
North Shore Swimming Club
9
13
Holly Nelson
1:43.22
4
1:47.41
North Shore Swimming Club
9
14
Lindsay Fynn
1:55.28
3
2:02.20
Event 50 Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Parnell Swimming
10
1
Alexandra Campion
1:13.07
20
1:14.10
Kings Swim Club
10
2
Lucy Blanchard
1:14.56
17
1:14.63
Kings Swim Club
10
3
Sophie Robb
1:15.53
16
1:18.73
Coast Swim Club
10
4
Millie Middleton
1:17.30
15
1:15.55
North Shore Swimming Club
10
5
Caitlin Longden
1:17.48
14
1:19.23
North Shore Swimming Club
10
6
Savannah-Eve Martin
1:17.99
13
1:19.30
Parnell Swimming
10
7
Isabelle Gibson
1:24.78
12
1:19.93
Coast Swim Club
10
8
MacKenzie Rogers
1:25.02
11
1:30.36
Kings Swim Club
10
9
Arabella Duncan
1:25.07
9
1:31.34
Parnell Swimming
10
10
Miabella Robertshaw
1:26.18
7
1:26.84
Central City Swimming Club
10
11
Hereata Crosswell
1:27.17
6
1:33.12
Parnell Swimming
10
12
Ida Gerlach
1:27.56
5
1:28.91
Waterhole Swimming
10
13
Chloe Haddon
1:27.68
4
1:30.95
North Shore Swimming Club
10
14
Lily McGivern
1:29.94
3
1:43.16
United Swimming Club
10
15
Kaia Swiggs
1:30.07
2
1:33.70
Dolphin Swimming Club
10
16
Terani Emose (V)
1:31.92
1
1:43.28
Kings Swim Club
10
17
Lucy Gleeson
1:32.86
1:32.80
North Shore Swimming Club
10
18
Sapphire-Rose Morgan
1:38.29
1:42.73
Event 50 Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Dolphin Swimming Club
11
1
Salanieta Kunatuba (V)
1:08.77
20
1:11.18
Mt Wellington Swimming
11
2
Courtney Matthews
1:09.39
17
1:08.51
United Swimming Club
11
*3
Safra Wohlfarth
1:14.77
15
.
50
1:15.54
Central City Swimming Club
11
*3
Liv Peebles
1:14.77
15
.
50
1:12.65
Central City Swimming Club
11
5
Peta Clark
1:15.29
14
1:14.22
Coast Swim Club
11
6
Erika Paterson
1:16.71
13
1:26.48
Kings Swim Club
11
7
Victoria Jagusch
1:17.41
12
1:20.29
Mt Eden Swimming
11
8
Rebecca Hunter
1:17.88
11
1:13.98
Kings Swim Club
11
9
Trinity Greig
1:17.99
9
1:22.87
Central City Swimming Club
11
10
Anna Lepua
1:18.77
7
1:19.90
Parnell Swimming
11
11
Sofia Kelliher
1:18.81
6
1:19.35
Waterhole Swimming
11
12
Olivia Stairmand
1:19.48
5
1:19.48
Kings Swim Club
11
13
Lucy Shennan
1:20.96
4
1:21.73
Anthony Mosse Classic 2017 - 20/01/2017 to 22/01/2017
Results
(Event 50 Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
North Shore Swimming Club
11
*14
Summer Osborne
1:22.26
2
.
50
1:25.10
Coast Swim Club
11
*14
Isabella Seymour Arboleda
1:22.26
2
.
50
1:25.57
North Shore Swimming Club
11
16
Amelie Bowman
1:22.68
1
1:21.80
Central City Swimming Club
11
17
Mia Elsmore
1:23.57
1:27.94
Coast Swim Club
11
18
Emma Houliston
1:25.11
1:21.22
North Shore Swimming Club
11
19
Wakana Tozaki
1:27.67
1:29.45
Coast Swim Club
11
20
Thea Storey
1:28.49
1:31.84
Coast Swim Club
11
21
Pippa Walker
1:30.38
1:34.28
Hakula Swim Club Tonga
11
22
Ana Akau'ola (V)
1:32.28
1:34.98
North Shore Swimming Club
11
23
Olivia Frame
1:33.00
1:32.70
Event 50 Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Dolphin Swimming Club
12
1
Marion Kotobalavu (V)
1:06.11
20
1:06.84
North Shore Swimming Club
12
2
Sian Bester
1:07.11
17
1:06.91
Parnell Swimming
12
3
Emma Gilleece
1:07.76
16
1:06.53
Roskill Swimming Club
12
4
Kaiya Brown
1:08.68
15
1:13.70
Central City Swimming Club
12
5
Anagrace Poching
1:09.49
14
1:11.06
United Swimming Club
12
6
Edie Ancell
1:09.88
13
1:06.64
Central City Swimming Club
12
7
Tess Whineray
1:10.41
12
1:10.31
Waterhole Swimming
12
8
Aakriti Deshwal
1:10.55
11
1:13.78
Parnell Swimming
12
9
Isabella Campion
1:11.51
9
1:10.06
Parnell Swimming
12
10
Sophia De Magalhaes
1:11.54
7
1:14.58
Central City Swimming Club
12
11
Isla Marsh
1:13.40
6
1:13.94
Central City Swimming Club
12
12
Nauatea Crosswell
1:13.66
5
1:14.12
United Swimming Club
12
13
Alice Raea
1:13.77
4
1:16.80
Coast Swim Club
12
14
Cheyenne Leith-McKinley
1:14.90
3
1:18.65
Parnell Swimming
12
15
Isobel Hughes
1:15.33
2
1:17.33
Kings Swim Club
12
16
Lucia Partigliani
1:15.38
1
1:15.53
Central City Swimming Club
12
17
Priscilla Huang
1:16.19
1:14.35
Roskill Swimming Club
12
18
Donia Rahimi
1:16.24
1:14.13
Parnell Swimming
12
19
Jenna Watt-Wyness
1:16.58
1:17.57
Kings Swim Club
12
20
Kasia Kennard
1:17.75
1:21.19
Parnell Swimming
12
21
Olivia Gibson
1:19.11
1:13.56
Kings Swim Club
12
22
Isabelle Harrison
1:19.40
1:22.60
Coast Swim Club
12
23
Kate Le Lievre
1:19.53
1:22.18
Mt. Albert Grammar
12
24
Evelyn Malone
1:23.92
1:27.19
Central City Swimming Club
12
---
Carin Sinclair
DQ
1:20.65