MTE L2 15 Oct 2016 LC - 15/10/2016
Please Note: HEAT TIMES ARE APPROXMATE
Results
Event 4 Girls 11 & Under 50 LC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Howick Pakuranga
11
1
Dodd, Marissa
31.42
20
30.81
Mt Wellington Swimming
10
2
Matthews, Courtney
31.63
17
32.21
Mt Eden Swimming
11
3
Hunter, Rebecca
33.20
16
33.06
United Swimming Club
10
4
Henson, Hannah
33.45
15
35.43
Parnell Swimming
11
5
Kelliher, Sofia
34.20
14
35.65
North Shore Swimming Club
11
6
Conboy, Keira
34.38
13
35.84
Tbss Central City Swimmming
11
7
Clark, Peta
34.41
12
32.62
Kings Swim Club
11
8
Jagusch, Victoria
34.42
11
35.25
North Shore Swimming Club
11
9
Breen, Alice
34.55
9
35.78
Mt Wellington Swimming
11
10
Wangford, Maria
34.58
7
36.47
Coast Swimming Club
10
11
Hamblyn-Ough, Lena
34.91
6
35.18
United Swimming Club
11
12
Barbina, Dasha
34.95
5
35.24
Coast Swimming Club
11
13
Houliston, Emma
35.01
4
37.00
Coast Swimming Club
10
14
Middleton, Millie
35.16
3
36.26
Kings Swim Club
10
15
Robb, Sophie
36.72
2
36.46
North Shore Swimming Club
10
16
Doyle, Gabrielle
36.90
1
35.81
North Shore Swimming Club
11
17
Klaassen, Sophie
37.08
39.91
North Shore Swimming Club
11
18
Blakey, Charlotte
37.18
38.98
North Shore Swimming Club
10
19
Martin, Savannah-Eve
37.58
36.64
Parnell Swimming
10
20
Gibson, Isabelle
37.65
37.04
United Swimming Club
11
21
Meyers, Elizabeth
37.74
37.94
Kings Swim Club
8
22
Robb, Scarlett
37.78
39.43
Rnzaf Base Swimming
11
23
Oliver, Madelaine
38.11
42.26
Kowhai Swimming Club
11
24
Colman, Sila
38.16
36.41
North Shore Swimming Club
11
25
Bowman, Amelie
38.22
38.97
Mt. Albert Grammar
11
26
Malone, Evelyn
40.01
40.71
Parnell Swimming
10
27
Gerlach, Ida
40.29
40.56
Waterhole Swimming
10
28
Haddon, Chloe
42.24
42.61
United Swimming Club
10
29
Ryan, Alice
42.90
44.03
Event 4 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Tbss Central City Swimmming
12
1
Poching, Anagrace
32.32
20
32.74
United Swimming Club
12
2
Hill, Maddie
32.47
17
33.01
United Swimming Club
12
3
Williams, Alice
32.64
16
32.36
Mt Wellington Swimming
12
4
Deiath, Adelaide
32.87
15
37.30
Kowhai Swimming Club
12
5
Ewing, Rosa
33.01
14
34.56
North Shore Swimming Club
12
6
Lai, Gloria
33.06
13
35.53
Parnell Swimming
12
7
De Magalhaes, Sophia
33.97
12
33.72
Coast Swimming Club
12
8
Harwood, Zoe
34.11
11
37.00
United Swimming Club
12
9
Mathieson, Charlotte
34.19
9
35.20
United Swimming Club
12
*10
Wells, Sophie
34.21
6
.
50
NT
Parnell Swimming
12
*10
Hughes, Isobel
34.21
6
.
50
35.61
Coast Swimming Club
12
12
Fuentes, Nathalie
34.29
5
34.97
Parnell Swimming
12
13
Gibson, Olivia
34.43
4
35.21
Rnzaf Base Swimming
12
*14
Brain, Isla
34.56
2
.
50
34.21
Roskill Swimming Club
12
*14
Rahimi, Donia
34.56
2
.
50
35.62
Coast Swimming Club
12
16
Leith-McKinley, Cheyenne
35.18
1
34.97
United Swimming Club
12
17
Johnson, Sydnie
35.23
35.73
Northwave Swim Club
12
18
Piskulic, Evana
35.56
35.27
MTE L2 15 Oct 2016 LC - 15/10/2016
Please Note: HEAT TIMES ARE APPROXMATE
Results
(Event 4 Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Mt Wellington Swimming
12
19
Matthews, Shana
36.42
36.47
Tbss Central City Swimmming
12
20
Schmid, Breana
36.83
36.57
North Shore Swimming Club
12
21
Webb, Issy
37.06
38.75
Tbss Central City Swimmming
12
22
Reeves, Daisy
41.82
46.97
United Swimming Club
12
---
Milne, Hannah
NS
34.84
Event 4 Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Mt Eden Swimming
13
1
Lloyd, Nia
32.06
20
32.72
Coast Swimming Club
13
2
Taylor, Zali
32.11
17
33.54
Waterhole Swimming
13
3
Ibrahim-Jerrywo, Salma
32.36
16
32.37
Roskill Swimming Club
13
4
Muir, Nicole
32.41
15
33.51
Coast Swimming Club
13
5
Cornish, Josie
33.93
14
32.73
North Shore Swimming Club
13
6
Tzankov, Danielle
34.73
13
40.01
Tbss Central City Swimmming
13
7
Anderson, Hannah
35.02
12
35.66
United Swimming Club
13
8
Di Pietro Selwyn, Vittoria
35.46
11
34.61
Tbss Central City Swimmming
13
9
Sturm, Mia
36.41
9
38.33
Waterhole Swimming
13
---
King, Grace
DQ
35.93
United Swimming Club
13
---
Burt, Zara
NS
33.61
Event 4 Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
United Swimming Club
14
1
Wells, Amelia
31.28
20
NT
Rnzaf Base Swimming
14
2
Watson, Holly
32.77
17
36.12
Mt Eden Swimming
14
3
McLoughlin, Eve
32.83
16
32.24
Onehunga Swimming
14
4
Barry, Michaela
32.97
15
35.40
Roskill Swimming Club
14
5
Hotwani-Myar, Darlene
35.68
14
37.35
North Shore Swimming Club
14
6
Tang, Sally
36.86
13
NT
Event 4 Girls 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Waterhole Swimming
15
---
Ibrahim-Jerrywo, Iman
NS
33.35